Test ciazowy 6 dni po spodziewanej miesiaczce

Osoby starające się o dziecko, a dodatkowo te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odkryć w sobie objawy, które zapewnią bądź też wykluczą obawy (albo i możliwość) na pokrycie. Jednak jakie są te symptomy? Jak można się ich doszukiwać? Podstawowym i zarazem najbardziej widocznym objawem ciąży jest absolutnie brak czasu. Nie zawiera zawsze po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą stanowić spowodowane wieloma czynnikami, między innymi stresem i chorobą. Z nowej jednak strony regularna menstruacja nie wyklucza trafienia w ciążę. Zdarza się, że ciężarne kobiety miesiączkują również do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, etapu nie ma, za toż istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co znacznie?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy są objawy ciąży teraz w wczesnym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak następują one po jakiś miesiącu. Największe ich nasilenie następuje natomiast pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a wracają w stronach 20. Oto lista objawów, jakich potrafisz (lecz nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Przyjemne i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety przylega do wielu zmian hormonalnych, jakie noszą na końcu przygotowanie przyszłej przedstawiamy nie tylko do prawidłowego mienia dziecka w ruchu tych 9. miesięcy, lecz także do następnego wychowania. Dlatego, z początku zwiększania się gruczołów mlekowych, piersi mogą zatrzymywać się większe, a sutki prostsze i mocniejsze. Nudności oraz wymioty. To prawdopodobnie najbardziej modny i popularny objaw ciąży. Dokuczają one głęboko w godzinach wczesnoporannych, a żyć mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w głównej ciąży (tylko również tu są odstępstwa od ilości – moja kuzynka niedawno była doskonały raz przy okazji i utrzymujcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co sprawia objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich nasilenie stanowi o moc większe wśród osób, które trwają w stałym stresie i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, lub też całkowita zmiana smaku. To, iż w ciąży stanowimy w stopniu zjeść wszystko, co mieszka na naszej możliwości do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita rodzi się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą wykonane jest zmianami hormonalnymi w polskim układzie.

Jak jednak zaznaczyłam obecnie we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, przecież nie muszą się pojawić. Nie jest ponad powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo szybko odczuwają niedogodności powiązane z wczesną ciążą, ale zdarzają się (oraz wtedy dość często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie wierzcie więc filmom i serialom, które wprowadzają nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany klimatów i omdlewanie już z pierwszego dnia zapłodnienia. Wszystka kobieta przeżywa bowiem stan błogosławiony w całkiem nowy, sam sposób.